Meist

Kristine Siitan (juhataja, groomer, koolitus)

Koertega tegelemine on olnud minu hobi ja elustiil 2004.a. Minu esimene koer oli segavereline Ferry, kellega alustasin võistlemist Junior Handleris (noorte koeraesitajate võistlus näitustel) ning mõned aastad hiljem võitsin Eesti Meistrivõistlused Junior Handleris. Sealt areneski edasi minu entusiasm koertega tegelemise suhtes ning 2014 kevadel otsustasin ühendada hobi ja töö – uksed avas Viimsi Koertetuba. Septembris 2016 laienes Koertetuba - avasime ka kliiniku ning eraldi hotelli kassidele. Uueks nimeks sai Viimsi Lemmikupesa.

Koerte karvahooldusega hakkasin tõsisemalt tegelema 2012.a, enne seda oli grooming minu väike kõrvalhobi ja pakkusin teenust vaid sõpradele-tuttavatele ning hooldasin oma kodus elavaid koeri. Hetkel elavad minu kodus suuršnautser Chilli, kääbusšnautser Tufte, jack russelli terjerid Random ja Cloudy ning Dandie Dinmonti terjerid Kenzo ja Dante. Osalen oma koertega aktiivselt koertenäitustel ning neil on ette näidata mitmeid Rühma- ja Best In Show kohti ning Võitja- ja Tšempionitiitleid. Groomerina püüan anda endast parima, et koerad lahkuksid Lemmikupesast rõõmsate ja säravatena.

Olen osalenud järgmistel koolitustel:
*Newfoundlandi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Newfoundlandi koerte TÜ)
*Yorkshire terjeri karvahooldus näituseks 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Yorkshire terjerite TÜ)
*Samojeedi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Samojeedide TÜ)
*Vene musta terjeri karvahooldus näituseks seminar 2016, Soome (korraldaja: Soome Mustade terjerite TÜ)
*Dandie Dinmonti terjeri karvahoolduse seminar 2016, Soome (korraldaja: kennel Danchester’s – Hanne Tuomenoksa) *Puudlite karvahoolduskoolitus 2017, Eesti (korraldaja: kennel Cen Clarence - Inga Siil)


Merli Pavelson (juhataja, hotell)

Minu elu on möödunud koerte keskel, lapsest saati olid meie peres koerad – esimene neist väike puudel, kellega juba sel ajal näitustel käidi. 2003-2011.aastani olid meil saksa lambakoerad ning alates 2010.aastast liitusid meiega pürenee mäestikukoer Bianca ja väike valge puudel Magic. Hiljem tulid meie perre veel kaks väikest puudlit – musta värvi Slash ja Sade ning pürenee mäestikukoer Demi, kes on Bianca tütar. Lisaks koertele on elavad meil ka kass, kalad ja vähid – loomaaed on meil kirju.

Olen läbinisti loodusega seotud – minu teiseks tööks ja hobiks lisaks koertele on aiandus ja maastikuehitus, naudin väga ka merel käimist. Oma koertega osaleme aktiivselt näitustel ning kõik neist on saavutanud kõrgeid kohti, Rühma võitude ja Best In Show-deni välja. Puudlitega olen harrastanud ka koerasporti - agilityt.

Koertega tegelemine on minu jaoks nagu teraapia – Viimsi Lemmikupesa hotellis hoolitsengi selle eest, et iga koer ja kass saaks oma päevase pai-limiidi täidetud ja energia maandatud. Kui aega üle jääb, olen hea meelega salongi poolel abiks.


dr. Andrus Allas (loomaarst)

Minu huviks ja kireks on alati olnud loomad - suured ja väikesed. Olen lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia veterinaaria erialal 1981. aastal. Erialast tööd alustasin ühismajandi loomaarstina. Pärast armeeteenistust töötasin üle 10-aasta Tallinna Loomaaias ning ravisin seal kõiksugu suuri ja väikseid, karvaseid ja sulelisi. See oli äärmiselt huvitav ja mitmekesine töö, mis õpetas mind erialaselt keerukate ning ohtlike olukordadega toime tulema. Samuti oli see väga õpetlik loomade psühholoogia seisukohalt - kuidas lugeda loomi ja kuidas ise tulla toime näiteks tiigri- või hundikutsikatega.

Loomakliinikus hakkasin arstina tööle alates 1994. aasta septembrist. Olen olnud ka ühe Tallinna loomakliiniku juhataja. Lisaks tööle Lemmikupesas on mul veel üks vastutusrikas töö - olen Eesti Kennelliidu düsplaasiauuringute usaldustarst aastast 1996 ning seda tänaseni. Koduaias jooksevad ringi puhtatõuline krants ja kesk-aasia lambakoer - mulle meeldivad suured ja tugevad loomad - kahjuks elevanti või ninasarvikut koju võtta ei saa! Nooruspõlves tegelesin palju spordiga (viievõistlus) ning huvitusin loodusest ja loomadest. Praegu tunnen rõõmu abikaasaga kodu ja meie koerte eest hoolitsemisest, ilusatest suveõhtutest grilli ääres ning kaunist loodusest.


Külli Ragel (näitusetreeningud)

Olen händlereid (koeraesitajaid) koolitanud juba mitu aastat, minu õpilased on jõudnud kõrgete kohtadeni nii Eestis kui ka välismaal võisteldes. Ise olen võistelnud alates 2002 aastast senior händlerite (võistlused täiskasvanud koeraesitajatele) võistlustel nii Eestis kui ka mujal ja väga harvad on need korrad, kus olen auhinnaliselt kohalt välja jäänud.

Minu jaoks on tähtis, et handleri ja koera vahel tekiks side, see on oluline osa koeraga esinemisest - kui mõlemal on silmis sära, on tihtilugu ka sooritus parem. Koera näitamise juures pean oluliseks tõuomast handlingut, täpsust ja handleri tasakaalukust. Olen oma treeningutes nõudlik kuid minu põhimõte on, et pigem raske õppustel ja lihtne lahingus! Koeraesitaja peab suutma olla enesekindel - seda me trennis õpimegi! Lisaks teeme selgeks terminid ja oma koera parimate külgede esitlemise.

Minu kodus elavad hetkel 3 koera: saksa keskmised spitsid Muki ja Muri ning Papillon nimega Emil. Kõigi oma koertega osalen aktiivselt näitustel nii Eestis kui välismaal. Mukil on ette näidata hulgaliselt Võitja ja Tšempionitiitleid, neist säravaimad Maailma Võitja 2008 ja Euroopa Võitja 2008.


Sergei Tsõba (treeningud)

В собаководство пришел в 1984 году, вступил в клуб служебного собаководства ДОСААФ в Таллинне,где прошёл курсы техминимума. С 1987 по 1989 проходил службу в погранвойсках, где прошёл школу инструкторов службы собак.Службу закончил в должности старший инструктор службы собак. После демобилизации пришел на службу в питомник служебных собак МВД Эстонии, был принят на службу в должности младшего инспектора уголовного розыска - кинолога.

В 1991 году закончил учебный центр МВД.Далее перешел работать в криминальную полицию г.Таллинна в должности младшего инспектора криминальной полиции - кинолога. В 1992 году обучался в Ростовской центральной школе усовершенствования работников служебно - розыскного собаководства, прошёл профессиональное обучение по общерозыскному профилю. Специализация - следовая работа, закончил с "красным" дипломом.

Начиная с 1985 года постоянно и активно занимаюсь дрессурой по различным видам дрессировки. Работой с частными клиентами занялся с 1990 года. Учавствовал в дрессуре более 1500 собак. С 2002 года активно занялся хендлингом, практикум проходил у таких столпов современного хэндлинга, как Gerard O Shee ( Sweden ) и Hugo Guevedo ( Peru ) . За это время подготовил более 500 чемпионов экстерьерных рингов различных стран, более 100 интер- и мультичемпионов. В данное время активно занимаюсь обидиенс и хендлингом.Провожу занятия в качестве инструктора и мастер-хендлера. Стаж работы с животными: 32 года


Magnus Heinmets (fotograaf)

Olen aktiivne foto- ja videograaf, kes pildistab meelsasti nii stuudios kui ka väljas. Eriti südamelähedane on kõik, mis pakub adrenaliini ning on uus ja huvitav. Olgugi, et minu kodus kiire elutempo tõttu koera ei ole, naudin koerte seltskonda ja nendega tegelemist.

Käin sõprade koertega rõõmuga pikkadel jalutuskäikudel metsas või rabas. Koerte pildistamine on huvitav ja uus suund, millele end läbi objektiivi pühendada. Minu töid ja tegemisi saate jälgida siin: https://www.facebook.com/MHfotograafia

Kui soovid fotosessiooni, võta ühendust siit kaudu: http://seesee.ee/portfoolio#author=magnus+heinmets