Kes me oleme?

Kristine M. Siitan (grooming)

49043458_793736794308062_5479721474707161088_nKoertega tegelemine on olnud minu hobi ja elustiil alates 2004.a. Meie pere esimene koer oli segavereline Ferry, kellega üles kasvasin ja alustasin näitustel käimist, karvahooldust ja võistlemist Junior Handleris (noorte koeraesitajate võistlus näitustel). Ferry oli sel ajal üks Eesti “kuulsamaid krantse” võites lugematutel kordadel Match Showsid ja poseerides isegi ajakirja “Lemmik” kaanel aastal 2007. Päris oma esimese tõukoera sain 2005.aastal – suuršnautser Chilli, kellega võistlesin nii ametlikel näitustel kui ka mitteametlikel võistlustel. Mitmeid aastaid esitasin händlerina näituseringides erinevaid koeratõuge: prantsuse buldogist komondorini. 2008.a. võitsin Junior Handlerite Eesti Meistrivõistlused ning esindasin Eestit Slovakkias toimunud Maailma Võitja nätusel. Iga tõug ja iga kogemus õpetasid mulle palju nii koerte käitumise kui ka karvahoolduse kohta, sealt areneski edasi minu huvi ning 2014.a. kevadel otsustasin ühendada hobi ja töö – uksed avas Viimsi Koertetuba. Septembris 2016 laienes Koertetuba ja uueks nimeks sai Viimsi Lemmikupesa.

Koerte karvahooldusega hakkasin tõsisemalt tegelema 2012.a, enne seda oli grooming minu väike kõrvalhobi ja pakkusin teenust vaid sõpradele-tuttavatele ning hoolitsesin oma kodus elavate koerte hea konditsiooni eest. Hetkel elavad minu kodus kääbusšnautser Tufte, jack russelli terjer Random, Dandie Dinmonti terjerid Kenzo ja Dante, lhasa apso Katie ja vene must terjer Vera. Osalen oma koertega aktiivselt koertenäitustel ning neil on ette näidata mitmeid Rühma- ja Best In Show kohti ning Võitja- ja Tšempionitiitleid. Eriti uhke olen Dandie Kenzo üle, kes on kahekordne Euroopa Võitja (2018 ja 2019) ning Eesti Aasta Koer #3 aastal 2018 ning #2 aastal 2019.

Groomerina püüan anda endast parima, et koerad lahkuksid Lemmikupesast õnnelike ja säravatena ning omanikud oleksid rõõmsad oma lemmiku väljanägemise üle. Iga lemmik peab tundma end hästi ja armastatuna mitte ainult kodus vaid ka meie juures!

Olen osalenud järgmistel koolitustel/seminaridel:
*Newfoundlandi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Newfoundlandi koerte TÜ)
*Yorkshire terjeri karvahooldus näituseks 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Yorkshire terjerite TÜ)
*Samojeedi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Samojeedide TÜ)
*Vene musta terjeri karvahooldus näituseks seminar 2016, Soome (korraldaja: Soome Mustade terjerite TÜ)
*Dandie Dinmonti terjeri karvahoolduse seminar 2016, Soome (korraldaja: kennel Danchester’s – Hanne Tuomenoksa)
*Puudlite karvahoolduskoolitus 2017, Eesti (korraldaja: kennel Cen Clarence – Inga Siil)
*Jack Russell’i Terjerite näitusegroomingu karvahoolduskoolitus 2018, Soome (korraldaja: kennel Let’s Rock – groomer Karoliina Bly)
*Setterite pügamiskoolitus näitusteks 2018, Eesti (korraldaja: Eesti Setterite Klubi)


Merli Pavelson (administratsioon ja grooming)

merliSuurem osa minu elust on möödunud koos koertega, lapsena oli meie peres väike must puudel, kellega juba sel ajal näitustel käisime. Päris esimesed oma koerad olid saksa lambakoerad 2003 – 2011 ning alates 2010.aastast liitusid meiega valge kääbuspuudel Magic ja pürenee mäestikukoer Bianca. Hiljem tulid meie perre veel kaks puudlit – musta värvi kääbuspuudel Slash ja väike puudel Sade. Pürenee mäestikukoer Demi sündis 2015, kes on minu esimese pürri Bianca tütar ning jäi samuti meie perre. Oma koertega osalesin aktiivselt näitustel ning kõik neist on saavutanud kõrgeid kohti, Rühma võitude ja Best In Show-deni välja. Nüüd naudivad endised tsempionid lihtsalt mõnusat koeraelu. Puudlitega olen harrastanud ka koerasporti – agilityt. Lisaks koertele on elavad meil ka kass, kalad, vähid ja kanad – loomaaed on meil kirju.

Olen läbinisti loodusega seotud – minu teiseks tööks ja hobiks on aiandus ja maastikuehitus, olen lõpetanud Räpina aianduskooli maastikuehituse eriaala. Koerte ja loodusega tegelemine on minu jaoks nagu teraapia –  nüüd aitan salongis koeri näitusteks ette valmistada ja teisi lemmikuid ilusaks teha.

 

 


Pille Lipson (massaaž ja grooming)

140393582_693562121307354_8924269756988706194_n Loomad on mulle meeldinud lapsepõlvest alates. Kasvasin üles Nõmmel ja sealsed naabrite koerad olid kõik mu head sõbrad – nendega tegin korda-mööda Nõmme metsas pikki jalutuskäike. Oma esimese koera – väikese musta puudli, suutsin vanematelt välja nuruda, kui sain 14-aastaseks. Temaga sai kõike põnevat tehtud – käisime näitustel, osalesime igasugustel erinevatel treeningutel. Lapsena tahtsin ikka veterinaariat õppima minna kuid kuna siis õpetati Maaülikoolis ainult suurloomade veterinaariat ja mina hirmsasti kartsin lehmi – jäi see plaan katki. 
Hiljem on minu kodus olnud veel väikesed mustad puudlid, suured valged puudlid ja mõned segaverelised koerad. Olen kasvatanud mitmeid puudlite pesakondi ja ühe pesakonna ka tiibeti mastifitel.
Hetkel elavad meie kodus 3 tiibeti mastifit Orri, Leevi ja Kusti ja vendeeni väike basset grifoon Lucy.

Lõpetasin Luual maastikuehituse eriala ning Eesti Massazi- ja Teraapiakoolis 18-kuud kestnud väikeloomade massaazi eriala. Täiendan ennast jätkuvalt Irina Buki juures erakursustel.

Olen läbinud edukalt Eesti Kennelliidu kasvatajakoolituse ning oman kennelnime Moonwood.

Hingelt looduslähedane inimene: naudin suvisel ajal oma aias lillede ja taimede kallal nokitsemist, koertega pikkade jalutuskäikude tegemist ja merel käimist.