Meist

Kristine Siitan (juhataja, salong & grooming)

49043458_793736794308062_5479721474707161088_nKoertega tegelemine on olnud minu hobi ja elustiil alates 2004.a. Meie pere esimene koer oli segavereline Ferry, kellega alustasin harjutamist ja võistlemist Junior Handleris (noorte koeraesitajate võistlus näitustel). 2005.aastal sain endale päris oma koera suuršnautser Chilli, kellega võistlesin ametlikel näitustel ning mõned aastad hiljem ka võitsin Junior Handlerite Eesti Meistrivõistlused. Sealt areneski edasi minu entusiasm koertega tegelemise suhtes ning 2014.a. kevadel otsustasin ühendada hobi ja töö – uksed avas Viimsi Koertetuba. Septembris 2016 laienes Koertetuba – avasime ka kliiniku ning eraldi hotelli kassidele – uueks nimeks sai Viimsi Lemmikupesa.

Koerte karvahooldusega hakkasin tõsisemalt tegelema 2012.a, enne seda oli grooming minu väike kõrvalhobi ja pakkusin teenust vaid sõpradele-tuttavatele ning hooldasin oma kodus elavaid koeri. Hetkel elavad minu kodus kääbusšnautser Tufte, jack russelli terjer Random, Dandie Dinmonti terjerid Kenzo ja Dante, lhasa apso Katie ja vene must terjer Vera. Lisaks elavad minu kodus veel ka kalad ja vähid. Osalen oma koertega aktiivselt koertenäitustel ning neil on ette näidata mitmeid Rühma- ja Best In Show kohti ning Võitja- ja Tšempionitiitleid.

Groomerina püüan anda endast parima, et koerad lahkuksid Lemmikupesast õnnelike ja säravatena ning omanikud oleksid rõõmsad oma lemmiku väljanägemise üle. Iga lemmik peab tundma end hästi ja armastatuna mitte ainult kodus vaid ka meie juures!

Olen osalenud järgmistel koolitustel:
*Newfoundlandi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Newfoundlandi koerte TÜ)
*Yorkshire terjeri karvahooldus näituseks 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Yorkshire terjerite TÜ)
*Samojeedi koera karvahoolduskoolitus 2015, Eesti (korraldaja: Eesti Samojeedide TÜ)
*Vene musta terjeri karvahooldus näituseks seminar 2016, Soome (korraldaja: Soome Mustade terjerite TÜ)
*Dandie Dinmonti terjeri karvahoolduse seminar 2016, Soome (korraldaja: kennel Danchester’s – Hanne Tuomenoksa)
*Puudlite karvahoolduskoolitus 2017, Eesti (korraldaja: kennel Cen Clarence – Inga Siil)
*Jack Russell’i Terjerite näitusegroomingu karvahoolduskoolitus 2018, Soome (korraldaja: kennel Let’s Rock – groomer Karoliina Bly)
*Setterite pügamiskoolitus näitusteks 2018, Eesti (korraldaja: Eesti Setterite Klubi)


Merli Pavelson (juhataja & administratsioon)

merliMinu elu on möödunud koerte keskel, lapsest saati olid meie peres koerad – esimene neist väike puudel, kellega juba sel ajal näitustel käidi. 2003-2011.aastani olid meil saksa lambakoerad ning alates 2010.aastast liitusid meiega pürenee mäestikukoer Bianca ja väike valge puudel Magic. Hiljem tulid meie perre veel kaks väikest puudlit – musta värvi Slash ja Sade ning pürenee mäestikukoer Demi, kes on minu esimese pürri Bianca tütar. Lisaks koertele on elavad meil ka kass, kalad ja vähid – loomaaed on meil kirju.

Olen läbinisti loodusega seotud – minu teiseks tööks ja hobiks lisaks koertele on aiandus ja maastikuehitus, naudin väga ka merel käimist. Oma koertega osaleme aktiivselt näitustel ning kõik neist on saavutanud kõrgeid kohti, Rühma võitude ja Best In Show-deni välja. Puudlitega olen harrastanud ka koerasporti – agilityt.

Koertega tegelemine on minu jaoks nagu teraapia – Viimsi Lemmikupesa hotellis hoolitsengi selle eest, et iga koer ja kass saaks oma päevase pai-limiidi täidetud ja energia maandatud. Kui aega üle jääb, olen hea meelega salongi poolel abiks.

 


Maire Õunmaa (jätkukool)

040Aastal 2005 tuli minu perre esimene saksa lambakoer Margman Diffany ning tema ongi suur põhjus miks ma üsna pea koeraspordi maalima sukeldusin. Diffyga oleme harrastanud erinevaid alasid ja sooritanud arvukalt võistlusi /eksameid. Tulemused – KK3, 2010 PJK tšempion , SK võitja , BH, FH1, RH-FL-B, RH-F-A. Hetkel on Diffy peaaegu 13 aastane ja naudib oma vanaduspõlve.
Ka minu teine koer on saksa lambakoer, Margman Yamaica. Maikaga olen samuti osalenud aktiivselt erinevate alade võistlustel / eksamitel. Tulemused: KK2, SK2, BH, RH-FL E, RH-T E. Ja ega kaks ilma kolmandata jää …minu kolmas koer on 7 kuune Schwarze Libelle Agatha. Olen Reserpäästerühma vabatahtlik ja seega ka Agathast koolitan otsingukoera, et vajadusel kadunud inimesi otsida. Olen EKL atesteeritud koolitaja (kuulekus KK) samuti täiendan ennast pidevalt erinevatel seminaridel / loengutel. Kuulekas koer = muretum elu !