Massaaž ! UUS !

dogmassage1

Massaaž  tõhustab oluliselt looma vere- ja  lümfiringet  ja ainevahetust, aitab organismil vabaneda toksiinidest ja tasakaalustab looma psüühikat.

Eriti kasulik on massaaž peale haigusi ja raskete füüsiliste koormuste korral. Peale massaaži paraneb tunduvalt immuunsüsteemi töö ja  tõuseb organismi vastupanuvõime haigustele.

Massaažiseansi  ajal koer  lõõgastub, tal alaneb lihaspinge, koera organism toodab endorfiini, mille toimel koer  rahuneb ja lõõgastub. Massaž on soovitatav kõikide liigeseprobleemide  korral,  operatsiooni- ning traumajärgselt. Kui koer on sunnitud teatud perioodi püsima piiratud liikumise- või puhkerežiimil, aitab massaaž hoida lihastoonust ja konditsiooni.

Paljudel koeratõugudel vajavad lihased suuremat koormust, kui suudavad taluda nende liigesed. Kuna luude ja liigeste tervis sõltub lihaste seisundist, võivadki tekkida probleemid. Massaaž on üks võimalustest, kuidas lihased tööle panna, ilma, et liigesed oleksid ülekoormatud.

Näitusekoertele aitab massaaž tagada vaba liikumise ja uskumatult terve karvkatte.

Aktiivselt mõne koeraspordiga tegelevatel koertel, sealhulgas ka jahikoertel, aitab massaž hooldada lihaseid, ennetamaks traumasid ja vähendada liigestele langevat koormust.

Kutsikatele  tehtav massaaž aitab neil paremini areneda ja vältida tugiliikumisaparaadi probleemide  teket kasvuperioodil. Et kutsikad vajavad turvatundeks puudutusi, siis toetab massaaž ka nende vaimset ja füüsilist arengut.

Massaži tulles võiks koer olla vähemalt 4 tundi söömata. Tavaliselt kestab üks koeramassaaži seanss umbes üks tund. Omanikul soovitame olla koeraga kaasas.

Massaaž ei sobi koertele, kellel on:

Kõik ägedad seisundid (palavik, ägedad põletikulised haigused, verejooks, igasugused murrud või rebendid, atakid jne)

Kõik puudulikkused (südamepuudulikkus, maksapuudulikus, neerupuudulikkus, kilpnäärmepuudulikkus jne)

Kasvaja või kasvajakahtlus

Jooksuaeg

Tiinus

Haigele loomale või operatsioonijärgselt tehakse massaaži vastavalt loomaarsti suunistele. Operatsioonijärgne massaaž leevendab valusid ja vähendab armkoe teket.

Massaažiseansi kestvus on ~1 tund (30€)

Massöör: Pille Lipson
(loe tutvustust SIIT!)

Aja broneerimine info@lemmikupesa.ee või 5787 5986