Meie aasta 2018!

Selle aasta viimane töine reede on “üle elatud” .. oeh! Oli vast aasta!

Me võiksime ju selles postituses rääkida sellest, et tegime sügisel hotellis remondi ja Kristine sai uued käärid.. aga olgem ausad – mitte sellest ei tahtnud me rääkida.

Meie igapäev koondab endas tohutult erinevaid situatsioone, emotsioone, ootamatusi ja neid “ohh.. tüüpiline” momente.. aga sel aastal on ette tulnud meil pigem neid ootamatusi.

Aasta esimeses pooles võtsid meiega ühendust Katrin Lehtveer ja Heiki Valner – leitud oli suur koertevarbik, kust vajasid kiiresti päästmist palju erinevaid koeri. Meie juurde sattus üks suur ja mitu väikest puudlit. Pesime nad puhtaks, söötsime kõhud täis, ravisime kõrvu ja silmi ning puhastasime parasiitidest – kogu tegevust käis filmimas ka YLE tv Soomest, kes panevad kokku dokumentaalsarja antud loost. Koeratüdrukutele- ja poistele andsime peavarju meie hotellis, kuniks leiti uued kodud.

Meie selle aasta üks suurimaid õppetunde selles loos oli, et ükskõik kui lootusetu olukord ka ei ole.. usaldust inimeste vastu on võimalik taastada ja nii palju, kui me kuulnud oleme, siis kõik meie juurest oma igatsetud päris kodudesse läinud koerad on maailma parimad kaisuloomad!

kodukas12
Väike murdosa piltidest, mis neist tehtud sai..

Sügisel saime jällegi Heikile ja Katrinile abiks olla – ühe loomapiinaja käest saadi kätte mitu väga halvas konditsioonis looma – aitasime meiegi ühte neist. Eemaldasime temalgi pulstid ja pesime puhtaks!

Talvel aga meie endigi suureks üllatuseks, asus meie salongi elama jänkupoiss Valvur! Oli teine jooksnud mööda tänavaid. Kristine ja Merli süda sulas Valvuri pilte nähes ja nii ta meile novembris koliski! Valvur armastab koeri (me arvame, et ta peab ise ka ennast koeraks), porgandit ja õunu.

46136148_10212579969756676_3529503320970362880_n

Lisaks “päästetöödele” käis meie juures praktikal noor koerahuviline neiu Leedust – Vakarė Daunaravičiūtė. Tema on Leedus tunnustatud händler, võitnud seal kahel korral Junior Handlerite meistrivõistlused ning käinud Leedut esindamas Cruftsil, kus tuli lausa TOP10-sse! Nädalakese jooksul, mis ta meiega veetis, õppis ta erinevate tõugude karvahoolduse kohta ning pani kõrva taha kindlasti nii mõnegi tarkuse!

img_9384
Nalja peab ka saama!

Meie töö ei seisne vaid selles, et pesta koeri või neid meie juures majutada – see on vaid see osa, mis välja paistab. Enamasti oleme psühholoogid nii inimestele kui koertele, hindame olukorda ninaotsast saba otsani. Siin jõuamegi salongi igapäevani.

Iga päev näeme palju erinevaid tõuge – suuri ja väikeseid, erineva konditsiooni ja iseloomuga. Tegelikult algab kõik pihta siiski meie ühiskonnast ja teadmatusest, kasvatajate tegemata tööst ja sellest, et lihtsalt info ei liigu või inimesed ei viitsi süveneda. EI, me ei halvusta kedagi, lihtsalt see on kurb tõsiasi ja kindlasti ei saa kõiki ühte patta panna! Tänasel päeval on siiski juba ka väga suur hulk teadlikke loomaomanikke, kes oskavad hinnata oma lemmikule vajaliku hooldusprotseduuri keerukust, ajakulu ja muud sellega seonduvat.

bvfy6142           49395808_227340454824102_2050759537090101248_n
Väga halvas konditsioonis Cavalier spanjel              Väga halvas konditsioonis inglise kokkerspanjel
**Nende koerte puhul üritasime säilitada võimalikult palju karva ning aja jooksul saame soengud teha selliseks nagu omanik soovib või standard ette näeb.

Meie töö ongi aidata – ka neid, kellel juba olukord lootusetu ja vahel ei jäägi muud üle, kui masin “kurjaks ajada” ja “nulliga üle käia”. Hea asi selle juures on, et karv kasvab tagasi ja omanikel on võimalus alustada puhtalt lehelt ning asi järjele saada. Kui sellistel puhkudel käia edaspidi regulaarselt salongis võib koera/kassi välimus muutuda tundmatuseni “inetust pardipojast kauniks luigeks”. Ja teate – see ongi see, miks me seda tööd armastame!

Ärge kartke küsida! Ärge kartke uurida! Ärge kartke pöörduda ka lootusetus olukorras. Alati leiame lahenduse!

Ülimalt tähtis on ka kodune hooldus – küünte lõikamine, kõrvade/silmade puhastamine, hammaste pesemine ja loomulikult kammimine neil, kelle karvastik seda vajab. Olgugi, et käid oma kalli neljajalgsega regulaarselt hoolduses – siiski teeb nii meie kui ka looma enda jaoks oluliselt lihtsamaks protseduurid see, kui ta on sellega harjunud ja ta teab, mis teda ees ootab. Näeme kahjuks liigagi tihti loomi, kelle jaoks kamm on täiesti võõras asi ning sellisel juhul peamegi meie nö otsast alustama ja selle selgeks tegema, et kamm on tore! Kamm ei hammusta, mida ei saa aga kahjuks iga lemmiku kohta öelda! Segaduses loomale ei saa seda aga ka pahaks panna, sest uus olukord on see, mis paneb selliselt käituma.

Hoolduse protseduuridega tuleks alustada võimalikult varakult – juba siis, kui kutsikas koju tuleb. Kui koer esimest korda salongi tuua täiskasvanuna ja ta pole varasemalt ühegi protseduuriga kokku puutunud, siis on see koerale oluliselt suurem stress. Tavaliselt peab sellise loomaga tegelema vähemalt 2 inimest ning grooming on palju ajakulukam kui nende puhul, kes harjunud regulaarse hooldusega.

kodukas13

Jõuamegi siinkohal sujuvalt ühe suure teemani – aeg.

Ajakulu iga koera/kassi kohta on väga erinev. Kunagi mitte ühegi loomaga ei lähe täpselt sama kaua sest see sõltub tohutul määral erinevatest teguritest: looma koostöövalmidus, konditsioon, hormonaalne kõikumine, kroonilised haigused jne. Naljatledes võiks öelda, et isegi kuu seisust. Kui tood oma lemmiku salongi, ole kannatlik – me teeme endast kõik oleneva, et Sinu lemmik ninast-sabani võimalikult optimaalse ajaga korda teha. Vahel avastame mingi nahaprobleemi või muu terviserikke, mille puhul õige lahenduse leidmine ja edasine teguviis võtab aegajalt nõutuks – sellistel puhkudel aitab meie kogenud arst oma profesionaalse nõuandega, et leida lahendus või suunata Teid edasi oma lemmikuga mõne erispetsialisti poole. Seoses sellega, kui salongi satub lemmik, kes ei ole koostööaldis või tema jaoks tuleb kasutada nö erimeetmeid (mitu groomerit ühe koera/kassi jaoks vms), siis kipuvadki ka meie päevaplaanid sassi minema. Me tegeleme siiski loomadega – Sa ei saa neile öelda “seisa nüüd siin paigal ja ma teen su korda”. Loomade mõtlemine kahjuks ei toimi nii, ükskõik kuidas me seda ka ei sooviks. Nii juhtubki vahel, et peame ka ennast, kahejalgseid “remontima” keset tööpäeva või halvemal juhul ka mõne armsa töökaaslase arstile sõidutama.

Selle pika jutu kokkuvõtteks:

Teate ju seda Lesile Da Bass’i lugu “Naine” – selle saaks väga kenasti võtta meie tunnusmeloodiaks, kui vahetaksime ära mõned sõnad –

“Ma olen naine (groomer)
Ja mulle igavesti tunduma jääb
Et peegel (kell) valetab
Kui vaja, (koera pesen,kammin,trimmin) autol rehvi vahetan
Ja (kassi lahtistest karvadest puhastan) digiboksi telekaga ühendan
Ise samal ajal (karvu ja kakat koristan, higistan) sünnitan
See on lihtne
See on nii lihtne!”

befunky-collage
… ja vot sellised need meie päevad ongi!

Aitäh kallid sõbrad, et olete meid usaldanud ja meiega sel aastal olnud! Uus aasta tuleb kindlasti veel värvikam, veel toredam, leiame kindlasti veel rohkem uusi sõpru ja rõõmustame koos oma lemmikute üle!

Uueks aastaks on meil tulemas uusi üllatusi – igal kuul avaldame ühe õpetliku/hariva postituse meie kodulehe blogis, uuenenud kodulehelt leiate rohkem infot ja pilte ning meiega liitub 2 imetoredat “tiimikaaslast”!

Üks asi, mis kindel – Lemmikupesa ootab Teid ikka ka järgmisel aastal!

Head Vana lõppu ja imelist Uut aastat soovides..

Lemmikupesa tiim!

Leave a Reply